School. Kill it with fire.

4. září 2012 v 16:14 | Yuki |  Ložnice kapitána
Stačí se podívat na název a většina už tuší, o čem tenhle mini článek (kor v tohle zářijové datum). Je 4. září a přesně včera začal nový školní rok. Yay. Hooray. You don't say.


Strašně moc lidí všechno hrozně hrotí a řeči typu "Já do školy nechci" a "Fuj, ten rozvrh je příšernej" te´d uslyšíte na každým rohu. Ale víte co? Já jsem jedna z těch, co křičí ze spaní hurá, když se jim zdá, jak ona budova, do které nás po prázdninách opět nahnali, praská v plameni pekelném. Samosebou tím netvrdím, že školu nemám ráda (i když nemám). Ale každý musí uznat, že to není zas taková hrůza, jakou ji dělá. Lidi, přeháníte. Prázdniny jsou super, ale škola taky ujde. Je to prostě každoroční zažitá věc, takovej jakoby průvodce životem. A učitelé mají vždycky pravdu. Nezáleží na tom, jestli půjdem na vysokou umělku nebo jazykovku, umět vypočítat příklady typu x42+(-y69) se hodí vždycky. Třeba nám to jednou zachrání život, až budeme utíkat před rojem rozzuřených vos.
A o penězích ani nemluvím. Naštěstí se mi podařilo sehnat takovou malou brigádičku v místním podniku, ale lidi, já jsem otaku. A ještě k tomu hetalista. Vážně si myslíte, že výdělek hodlám utratit za nákup učebnic, který učitelé stejně nakonec označí na naprosto nevhodné pro level naší třídy? Nehledě na lyžáky, exkurze a časopisy do jazyků. + nákup sešitů a propisek (nope, ty se odcizí, jsme přece hrdí češi). Škola je drahá. True story, bro.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama