První pampeliška (Spamano)

31. srpna 2012 v 22:03 | Yuki |  Matlaniny patlaniny
Nemůžu uvěřit tomu, že to dělám. Opravdu dávám na blog tuhle patlaninu. Nedá se tomu říkat ani povídka, spíš taková rozehřívací desetiminutovka, ale třeba se najde aspoň nějakej idiot, kterýmu se líbit bude xD


~~~~~~~
"Podívej, Romano! První pampeliška!" zněl ten veselý, bezstarostný hlas. Vítr ho unášel až k mým uším, ačkoliv jsem zrovna dopřával svému tělu odpočinek ve stínu velkého stromu. Ten tu stál odjakživa, co si pamatuji. Jarní vánek pročesával jeho korunu plnou květů, a já se snažil setřást z vlasů několik čerstvě napadaných sněhobílých lístků.
"A co já s tím?" odpověděl jsem naprosto bez zájmu, snad i trošku otráveně.

Byl jsem mladý, snad ještě úplně malý, ale přesto mě pokaždé udivila jeho bezstarostnost. Mnohokrát už se vrátil z výpravy naprosto pochroumaný a otlučený. Ale to první, co jsem od něj slyšel, bylo pokaždé to samé. "Nedělej si starosti, Romano, nic to není." nezáleželo na tom, kolik lodí ztratil. Ani o kolik zlata zrovna přišel. Pořád tu bylo něco, co mu dávalo důvod se usmívat.

Ten úsměv...nebyl přehnaný, možná nebyl ani bezdůvodný. Ale byl od srdce. Pokaždé, jako by měl schopnost rozechvět a zahřát moje tělo. Sršela z něj čirá upřímnost, který mi málem vnukla slzy do očí. Cokoliv mi kdy řekl...kdykoliv se usmál...věděl jsem, že jsem v bezpečí. Měl jsem v tu chvíli jistotu, že ať s ním půjdu třeba na samý kraj světa, nic se mi nestane, protože jsem po jeho boku. Možná mi to nikdy neřekl, ale já dobře vím, jak moc rád mě měl. A sliboval, že tu pro mě bude navždy.

Já byl vždycky úplně jiný. Nezáleželo, kolik dobrých zpráv se k mým uším doneslo. V každé dobré věci jsem si našel černou skulinku, a tu, tu a žádnou jinou, jsem pokládal za podstatnou. Nepociťoval jsem sebemenší potřebu vidět to dobré, nechtěl jsem se usmívat, jako bych sám sebe neustále přesvědčoval o tom, že jsem ten největší smolař na světě.

Možná jsem v Antoniovi viděl jakési světlo. Nějaký kousek naděje, který mě uklidňoval, v duchu mi říkal, že všechno ja tak, jak má být. Ale nedal jsem tomu pocitu příležitost, aby mě naplnil. Stále dokola jsem si opakoval, že ho nenávidím. Ze srdce nenávidím.

Teď stojím přímo tady. Nad hrobem, jenž se nijak neliší od těch okolních. Hlína je prosáklá dešťovou vodou, která zároveň máčí mé vlasy a ramena, a říkám si, jak bláhový jsem tenkrát byl.
Nechal jsem tě odejít z domu se slovy hodnými náctiletého rozmazleného fracka. Řekl jsem ti, ať se už nikdy nevracíš. Idiote, snad aspoň v hloubi svého srdce, které už netluče, tušíš, že jsem to nemyslel vážně. Vždycky jsem k tobě vzhlížel, jako ke staršímu bratrovi. Doufal jsem v naši společnou budoucnost, věřil jsem ti jako příteli, kterého jsem nikdy neměl. Neuvědomoval jsem si, jak šťastný jsem tehdy byl. Teď už tu není nikdo, kdo by mě čekal doma s otevřenou náručí. Už nikdy neuvidím tvůj úsměv, neuslyším hlas, který mě tolikrát uklidňoval i káral. Netušil jsem, jak vzácné mi tohle všechno bylo.

Poslechnul jsi mě. Říkal jsem ti, ať se už nevracíš, a ty ses nevrátil. Řekl jsem ti, že tě už nikdy nechci vidět, a už jsem tě neviděl. Zvednu pohled k nedalekému stromu, pod nímž se rozhléhá obrovské louka. V šeru deště na ní září jeden jediný světlý bod.

Podívej, Antonio. První pampeliška...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 glace-chan glace-chan | Web | 24. května 2013 v 18:09 | Reagovat

Sice nejsem žádný zatvrzelý fanoušek Spamano, ale tohle mě opravdu rozesmutnilo. Člověk by měl dávat pozor co říká lidem které má rád, život je blbec, a nikdy neví jestli bude mít šanci vzít svá slova zpět. Dobrá povídka =)

2 Tomato Lovi/Vargas Tomato Lovi/Vargas | E-mail | 28. července 2013 v 15:01 | Reagovat

Aaaaaa...brečím :'(
Úžasná povídka *fangirl spamano*
<3

3 Antonio Spainsh-Butt Antonio Spainsh-Butt | Web | 20. července 2014 v 19:30 | Reagovat

Zase mě to rozbrečelo. A to jsem si libovala jak jsem už u konce, prostě že jo posledních pár vět a ne! já se prostě rozbulím při předposlední větě...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama