Hetalia vs Homestuck

15. května 2012 v 21:42 | Yuki |  Matlaniny patlaniny
Koho sakra napadlo, že budu psát takhle vážný a naoko inteligentní (dává smysl jak koleno) články? Zbijte toho trolla.
Krom toho, že je tohle téma aktuální a dost se v poslední době řeší jsem došla k názoru, že je lepší dělat COKOLIV jiného, než si plnit školní a jiné povinnosti. Upřímně doufám, že tímto čklánkem nikoho neurazím a nepobouřím.Jednoho krásného dne, bylo to zhruba před rokem, se dvě malé a nezkušené holčičky vydaly na dlouhou cestu za poznáním. Byla jsem to já a Ayuke, s doprovodem skvělého počasí a neuvěřitelně dokonalé atmosféry jsme vyrážely na Animefest 2011. Ten víkend byl úžasný, nezaměnitelný! Kam se člověk podíval, tam trollil Hetalista. Všichni tvořili jednu velkou skupinu, neznali jsme se, nevěděli jsme, kdo vlastně jsme, byli jsme prostě Hetalisti. Jeden svět.
Jenže co se najednou nestalo - ten největší a nejmenovaný troll ze všech všechno obrátil naruby. Samozřejmě ne podle a zákeřně a my mu nic nevyčítáme, ale od té doby už nic není jako dřív. Objevil se totiž...Homestuck!
~~~~

Pojďme si to zrekapitulovat!

Axis Powers Hetalia - Japonské anime založené na stejnojmenné manze od Himaruyi Hidekaze. V podstatě jde jen o to, že autor zpersonifikoval valné množství států celého světa (Evropy především) do neodolatelných sexy bishíků, a jejich prostřednictvím tak čtenáře informuje o různorodých historických událostech, či jen zábavnou formou vybarvuje stereotypy jednotlivých národů.

Homestuck - Abych řekla pravdu, s Homestuckem jsem skončila asi po tisíci stránek. Samozřejmě ho neodsuzuji, je to opravdu výborný a hlavně originální nápad. V podstatě si jen najedete na stránku a postupně se proklikáte celým zajímavým a chytlavým příběhem.

Jak sami vidíte, obojí má něco do sebe. Ale teď zpátky k původnímu tématu... Kde je vlastně problém?
Jedni chytří Američané si jednoho krásného dne vymysleli, že se prostě členové těchto dvou fandomů budou nenávidět. A znáte to, co se děje v Americe, to prosákne do půlky světa. Sama pořádně nevím, jak to vlastně cítí zdejší Homestuckeři, já jim do hlavy nevidím. Ale minimálně jeden, dva, kteří toto sprosté a stupidní pravidlo dodržují, se určitě najdou.
Ten vtip je v tom, že velká část nynějších Homestuckerů je vlastně bývalá skupina Hetalistů, kteří prostě přešli na jiný fandom. To se samozřejmě chápe. Co mě ale mrzí, ve světě se vyskytují i takoví, kteří si na nové Hetalisty zanevřou jen tak pro nic za nic - je to přece jejich bývalý fandom, byli hvězdy a nová Hetalistická komunita upadá.

Co je na tom pravdy? Zatímco Homestuckeři drží pěkně pohromadě, jakoby slepení vteřiňákem, u Hetalistů se to začíná pěkně skupinkovat.

Ale lidé, zamyslete se, PROČ by spolu Homstuckeři a Hetalisti nemohli vycházet, jako by to byla jedna rodina? Tady v česku jsme jednou byli jedna velká rodina, a to byly dokonalé časy, které nikdo nevrátí.
Homestuckeři a Hetalisté by měli táhnout za jeden provaz.
A žádný ošklivý pohledy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chcete zpeněžit váš blog ? Chcete zpeněžit váš blog ? | Web | 15. května 2012 v 21:56 | Reagovat

Ahoj, také chceš zpeněžit tvůj blog jako ten můj ? I pokud máš podprůměrný blog, tak můžeš mít i 100 kč denně. Tu máš odkaz s návodem  http://bit.ly/J6OwVa ..pokud něčemu nebudeš rozumnět, napiš mi na email Chymmi5@gmail.com a rád se ti budu věnovat ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama